Umelecká schôdzka

Práve vznikol online klub „MAJME ČAS na to, čo nás baví“ – mentoring klub pre podporu kreativity. Viedlo k tomu aj pár milých udalostí, o ktoré sa s vami chcem podeliť. Možno máte doma to isté a neviete sa rozhodnúť, či je to ujma alebo dar.

Umelec v rodine

Stará mama celý život tvorila, tkala koberce nádherných farieb. Farebné vzory a komplikované náviny osnov na koberce si vyrábala sama.

Svoju umeleckú dušu v sebe vyživovala. Podnikala umelecké schôdzky skoro každý týždeň. Hovorila tomu: „Idem pokukať do mesta“. Keď som chcela ísť s ňou a vyhovárala som sa, že mám o ňu obavu, či môže ísť vo svojom veku sama – rozčúlila sa, že „ani nápad“ a išla sama. Pre istotu v čase, keď som bola v škole.

Rada chodila na miesta, kde videla veci krásnych farieb. Niekedy iba tak – pokukať a niekedy si aj niečo pekné kúpila. Raz priniesla krásnu keramickú misku s pokrievkou. Niečo ako dózu – že „na dačo“. Dávala do nej cukríky. Aj po rokoch, keď sme za ňou na chvíľu prišli, poslala nás zobrať si do dózy cukrík.

Teraz má dózu na cukríky moja mama.

Kreativita ako duchovná cesta

Aj pre mňa je kreativita cesta. Moja prirodzená intuícia má v hluku 21. Storočia  niekedy čo robiť, aby prežila. O to dôležitejšie je vedieť svoju umeleckú dušu v sebe rozpoznať a vyživiť. Rozpoznať v záplave informácií tie, ktoré má zmysel si k sebe vpustiť. Až keď som si v knihe Julie Cameronovej „Umelcova cesta“ prečítala o umeleckých schôdzka, spomenula som si ako si ich stará mama každý týždeň robila.

Umelecká schôdzka je tu popisovaná ako nástroj odblokovania ľudí, ktorí sa chcú vo svojej kreativite posunúť ďalej. Potrebujú sa pohnúť z miesta, napredovať, rozprúdiť svoju energiu a tvoriť. Túto knihu čítam denne. Pripomína mi koľko príjemných a jednoduchých vecí sme si zo života vytlačili a namiesto toho uprednostňujeme stovky zbytočných „musím … “.

Prvá umelecká schôdzka po rokoch

Dlho som sa odhodlávala ísť na svoju umeleckú schôdku. Stále som to odkladala. Nevedela som nájsť miesto a čas, kde by som v malom meste nestretla nikoho známeho a mohla sa predchádzať a dívať iba tak nepozorovane.

Nakoniec som sa odhodla v sobotu. Iba tak som sa popoludní prechádzala prázdnym mestom a obzerala som výklady. Najskôr som z toho bola nervózna a strnulá. Kúpila som si zmrzlinu a chcela som si sadnúť na lavičku, ale nevedela som sa zastaviť. Musela som ísť. Povedala som si, že zájdem po koniec ulice a vzdám to. A potom to zrazu povolilo a uvidela som vo výklade tričká, ktoré som si chcela odfotiť. Po chvíli sa už všetko pomaličky otáčalo. Prišlo uvoľnenie. A rovnako sa začali ďalšie veci  posúvať aj v nasledujúcie dni.

Zmena

Moja kreativita sa pohla s novou energiou. Dokončila som veci nedokončené.

Aj vďaka umeleckej schôdzke mám pre vás skvelú správu. Práve som otvorila pripravovaný nový kreatívny priestor:

Online klub „MAJME ČAS na to, čo nás baví“ – mentoring klub pre podporu kreativity, kde online kurzy s návodmi na tvorenie sú ľahko dostupné nástroje pre podporu hravosti s umením rezonujúcich duší a hlavná je mentoringová časť KREATIVITA.

Pozývam vás nahliadnuť:

Tvorba kreatívnych projektov u mňa prešla rôznymi fázami. Svoje skúsenosti som najskôr spracovala do ebooku, ale telefonáty klientov hovorili o tom, že jednotlivé témy by radi rozobrali podrobnejšie.

Na úvodných 7 dní v online klube som pripravila  7- denný tréning „Ako si vytvoriť Kreatívny DIÁR“ a na ďalšie mesiace nadväzujúci program.

Pozývam vás na cestu kreativity spolu so mnou »

Pozdravujem a želám príjemný a pohodový deň,

Ivanka Gemzická

Ivana Gemzická
Autorka projektu MAJME ČAS, ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a online textilných dielní na weboch "Paličkovanie ON-LINE">>, "Hodváb ON-LINE">> a "ART-RECY-FÓRUM">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

OBJAVTE NOVÉ HOBBY A RELAX

 

 

EŠTE NIE STE ČLENMI KLUBU?

Čaká vás tu:

  • okamžitý prístup do 29+ online kurzov a návodov, videonávody na tvorbu Kreatívneho DIÁRA, pravidelne nové: video-lekcie, návody, inšpirácie.
Komentáre
  • KREATIVITA ako LIEK

    Stiahnite si 6 liečivých trikov s okamžitým účinkom »

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Facebook