ART-RECY

áte vzťah k recyklovaniu? V online klube recyklujeme tužením textil a občas pridávame rôzne prírodné materiály. Prečo?

 • textilu je všade veľa, je drahý a prečo kupovať nové tričko, keď sa dá staré zafarbiť,
 • textil sa recykluje ľahko – farbením, maľovaním, tužením, strihaním a viazaním …
 • recyklovaním šetríme zdroje – aj svoje – hlavne finančné a tiež energiu, ktorú potrebujeme na zarábanie peňazí na nové veci,
 • recyklovaním šetríme priestor a čas – netreba novú vec a čas na jej zháňánie.

Pozdáva sa vám to? Nakuknite do videa, ktoré popisuje ART-RECY dielňu v online klube “MAJME ČAS na to, čo nás baví”:

Základy o tužidle a čo sa ako tuží

Tužíme tužidlom Powertex. Tužidlo je riediteľné vodou a podľa certifikátov, ktoré má môžeme povedať, že je ekologické.

Ztuží všetky prírodné materiály a polystyrén. Nič iné. Namočením starého bavlneného trička do tužidla získavame modelovaciu hmotu. Vsypaním piesku alebo pilín do tužidla tiež získavame umelú hmotu. Je to zaujímavé, rozhodne to stojí za vyskúšanie.

Pohľad na časť ”Základy o tužidle a čo sa ako tuží” vo vnútri online klubu

Projekty s tužidlom Powertex

V projektoch nájdete vyrábanie okien a dverí do Elfieho domu, sklenený svietnik z pohára, z ktorého sa už nedalo piť alebo obrázok, ktorý som preniesla na plátno prenosovým médiom Powerprint.

Modelovacou hmotou sa dajú poťahovať rôzne predmety, ktoré následne vypadajú ako skamenené. S Powertexom sa dá vyrobiť vec, ktorá je na pohľad z kameňa, z kože, z kovu, z porcelánu alebo z dreva.

V šperkoch využívam tužidlo pri brošniach alebo náušniciach v miestach, ktoré sú pri nosení veľmi namáhané a tužidlom tieto miesta jednoducho poistím.

Pohľad na časť “Projekty” vo vnútri online klubu

Ak už máte doma tužidlo, online klub je miesto, kde si môžete počas úvodného 7-dňového členstva za 1 EUR recyklovanie tužením s nami vyskúšať. Ak sa vám to bude s nami páčiť, budem sa tešiť ak sa zdržíte dlhšie.

Okrem tuženia je v online klube dostupných ešte veľa ďalších online kurzov a tém. Určite ste už zvedavé  tak kliknte tu »

Ivana Gemzická
Autorka projektu MAJME ČAS, ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a online textilných dielní na weboch "Paličkovanie ON-LINE">>, "Hodváb ON-LINE">> a "ART-RECY-FÓRUM">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

OBJAVTE NOVÉ HOBBY A RELAX

 

 

EŠTE NIE STE ČLENMI KLUBU?

Čaká vás tu:

 • okamžitý prístup do 29+ online kurzov a návodov, videonávody na tvorbu Kreatívneho DIÁRA, pravidelne nové: video-lekcie, návody, inšpirácie.
Komentáre
 • KREATIVITA ako LIEK

  Stiahnite si 6 liečivých trikov s okamžitým účinkom »

 • Najnovšie články
 • Kategórie
 • Facebook